9. číslo | červen 2018


Témata čísla
: Ekozahrady & Veganské podnikání


Rozhovory: Jaroslav Svoboda (Ekozahrady.com) & MaruškaVEG

Recenze: Kniha Zelenina z ekozahrady & Restaurace Napoli, Hodonín

Články: Veganská strava v dospělosti | Hořčík | Na lehkou váhu: letní hubnutí | Zerowaste – hygiena a péče o tělo | Život bez krutosti na statku | Stalo se | Knižní novinky | OBRAZ zveřejňuje záběry z chovů slepic | Letní recepty 

 • Stáhnout

   Staženo: 2873x

O nás

Vegazín: zdravě a eticky je prvním čistě veganským časopisem v České republice, který se zaměřuje jak na etické a ekologické, tak i zdravotní aspekty rostlinného stravování, a to ze všech možných úhlů. První číslo se ven dostalo v únoru 2017.

Vegazín vychází ZDARMA elektronicky ve formátu PDF vždy na začátku každého sudého měsíce. Na zhruba 40 stranách zde naleznete rozhovory se zajímavými lidmi, recenze, reporty, články o výživě, kultuře či sportu, recepty, informace o neziskových organizacích a hnutích za práva zvířat, knižní novinky, kalendář akcí nebo rubriku věnovanou dětem.

Na tomto e-magazínu pracujeme ve svém volném čase, kterého není tolik, rádi tedy uvítáme každou pomoc – ať už by se týkala propagace, psaní článků, pořizování fotografií či jiné spolupráce, která by vás napadala. Stačí se ozvat buď na náš e-mail vegazin.cz@gmail.com nebo facebookovou stránku facebook.com/vegazincz, budeme se těšit.

Redakce

Klára Vohrnová
Klára Vohrnovášéfredaktorka
Jsem žena, manželka, fotografka a věčný snílek. Miluji svého muže, rodinu, práci, přírodu, zvířata, hudbu a tanec. Pracuji jako PR a fundraiser v domově pro seniory. Ráda tvořím, fotím, vymýšlím různé projekty a ze všeho nejraději jsem v lese nebo na kole. Zajímám se o ženská témata, těhotenství, porody, seberozvoj a veganský styl života.
Jonáš Vohrna
Jonáš Vohrnakorektor; správa sociálních sítí
Veganem jsem od podzimu 2014, a to díky mé ženě Kláře, která mě ovlivnila v mnohém – nejen se co se týká etických a ekologických otázek spojených s konzumací živočišných produktů. Mám rád punk rock, přírodu a procházky v ní, naše čtyři zvířecí společníky, sledování evropského i amerického fotbalu, fotografování, svoji baskytaru, tvorbu Stephena Kinga a český jazyk.
Kateřina Cejnarová
Kateřina Cejnarováredaktorka
Po krátkém období vegetariánství jsem se stala v roce 2013 vegankou. Do aktivismu za práva zvířat a propagaci veganství jsem se zapojila nejdříve v rámci hnutí 269Life, o něco později jsem se přidala také k organizaci Otevři oči, kde organizuji veganské ochutnávky. Kromě toho píši veganský food blog a ve volném čase často sloužím jako polštář svým dvěma kočkám.
Pavel Houdek
Pavel Houdekredaktor
Jsem veganský novinář, aktivista a lektor. Věnuji se osvětové činnosti, aktivně přednáším po celé republice, natáčím videa na YouTube. Vedu web veganka.cz a jsem spoluzakladatelem sdružení Vegan sport club. Veganem jsem od od roku 2000. Živím se výukou sebeobrany v rámci projektu moderni-sebeobrana.cz.
Tereza Koutníková
Tereza Koutníkováredaktorka
Studuji Komiks a ilustraci pro děti na fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni. Při studiu pracuji v plzeňské Dobré čajovně, a aby toho nebylo málo, taky miluji jógu, kterou v Plzni i vyučuji, veganské jídlo a zvířata (nejvíc samozřejme ty svoje – kocoura Borise a králíka Alfonse). Ve volném čase nejradši běhám, čtu, piju čaj, nebo jen tak prokrastinuji.
Hana Mlavcová
Hana Mlavcováredaktorka
Jmenuji se Hanka, pracuji v rodinné softwarové firmě, kterou jsme založili s mým manželem. Ve volném čase se věnuji výživovému poradenství, ke kterému mě přivedlo dlouholeté veganství. Založila jsem web zdravyvegan.cz, kde se mohu s ostatními podílet o své oblíbené recepty a osobní zkušenosti s veganskou stravou. Mám ráda přírodu, všechna zvířata, legraci a jídlo.
 Tereza Řípová
Tereza Řípováredaktorka
Věřím, že si své rodiče a svoji podobu vybíráme sami, abychom se tady na tom světě něco naučili a naše duše se posunula dál. Baví mě vařit dobrá jídla a péct ještě lepší dezerty, obdivuji alternativní způsoby léčení a sílu bylinek, ráda listuji v knihách a všemožně tvořím. Snažím se více prožívat než vlastnit. Rána začínám protažením těla, večer sepisuji svoje myšlenky. A ve všem tom se snažím hledat životní rovnováhu.
Petra Schlesingerová
Petra Schlesingerováredaktorka
Po několikaletém vegetariánství jsem v roce 2012 viděla film Pozemšťané a téměř ze dne na den se stala vegankou. Bavilo mě objevovat nové suroviny a recepty jsem publikovala na blogu veg-ethique.blogspot.cz. Zajímám se o celostní medicínu, aromaterapii, alternativní formy léčby, jógu a nejvíce volného času trávím na naší zahrádce, kde pěstuji vše možné i nemožné.
Adéla Svobodová
Adéla Svobodová redaktorka
Záliba ve zdravém životním stylu a hrátkách s písmenky mě přivedla již ke spoustě zajímavých příležitostí. Jednou z nich je i možnost být součástí Vegazínu. Sama zatím mnohé ještě objevuji a zkouším, dumám nad tím, co vkládám do úst, a dvouhodinové pachtění v kuchyni je pro mě relax a dobrodružství zároveň. To vše se odráží v mých článcích a já doufám, že vás budou bavit stejně, jako cesta k rostlinné stravě baví mě.
Lenka Špaček
Lenka Špačekredaktorka
Jmenuji se Lenka a je mi 27 let. Můj život naplňuje moje rodina, běh, tvorba blogu a láska ke zvířatům. Veganství je pro mě správnou cestou k lepší budoucnosti nejen mojí, mé dcery, ale celé planety. Tvorba pro Vegazín je pro mě alespoň drobnou snahou o šíření veganství, ráda bořím mýty s ním spojené.
Markéta Zimčíková
Markéta Zimčíkováredaktorka
Jmenuji se Markéta, ale jen málokdo mi řekne jinak než Maky. Mám za sebou čtvrt století života, který se pokouším prožívat naplno. Ráda poznávám nová místa, kultury a lidi. Zároveň je pro mě osobní výzvou dokazovat, že být veganem na cestách není nemožné, a dokonce ani těžké. Nejvíc na světě miluju hory, dlouhá objetí, zvířata, moji spřízněnou duši a Malého prince.

Podporujeme

Odkazy na zajímavé stránky
Obraz - Obránci Zvířat
Otevři oči
Soucitně
Kolektiv pro zvířata
Česká veganská společnost
Dokumentárium
Collective Collapce
Gaea

Archiv vydání

 • 1. číslo | únor 2017

  Téma čísla: Netestovaná kosmetika

  Rozhovor: Oľga Garajová z EtikButik

  Recenze: Forky’s

  Report: Den pro Život bez krutosti na statku

  Články: Svaly z rostlin, Vitamín D a další


  Stáhnout
    Staženo: 6109x

 • 2. číslo | duben 2017

  Téma čísla: Lokální veganství

  Rozhovor: Lukáš Vincour

  Recenze: Loving Hut

  Články: Vegan diabetik, Začínáme s veganstvím, Vitamín B12, Velikonoční recepty a další


  Stáhnout
    Staženo: 4189x

 • 3. číslo | červen 2017

  Téma čísla: Netestovaná ekodrogerie

  Rozhovor: ultramaratonec Pavel Marek

  Recenze: Vitalpenzion Novina

  Články: Měsíc v kleci, Veganské grilování, Vápník, Představujeme: Hnutí 269 & Zvíře v tísni a další


  Stáhnout
    Staženo: 4282x

 • 4. číslo | srpen 2017

  Téma čísla: Malý vegan ve školce a škole

  Rozhovor: voják Matěj Čeřovský

  Report: Veggie Parade 2017

  Články: Projezte se ke kráse, Veganská strava v těhotenství, Azylová farma Jarikhanda, Raw strava a další


  Stáhnout
    Staženo: 5271x

 • 5. číslo | říjen 2017

  Téma čísla: Nakupujeme vegansky v supermarketu

  Rozhovor: Bára Zoubková (projekt Green Life)

  Recenze: restaurace Incruenti

  Report: Stop zvířecímu holocaustu

  Články: Kočky na rostlinné stravě, Transsibiřská magistrála, Veganská strava po porodu a při kojení a další


  Stáhnout
    Staženo: 3788x

 • 6. číslo | prosinec 2017

  Téma čísla: Vánoční svátky (Tradice | Tipy na dárky | Štědrovečerní menu | Cukroví | Vánoce na Novém Zélandu)

  Představení organizace + rozhovor: Food Not Bombs

  Recenze: Loving Hut penzion

  Články: Zero Waste, 18 let veganem, Doporučené dokumenty, Cukry, sirupy, sladidla a další


  Stáhnout
    Staženo: 4087x

 • 7. číslo | únor 2018

  Téma čísla: Veganská svatba (Úvod | Otázky & odpovědi | Cateringy a dorty | Svatební menu)

  Rozhovor: silový trojbojař Martin Mužný

  Články: Soužití s nevegan partnerem, Etická móda, Sexuální pomůcky, Veganské tetování, Camino de Santiago, Co se skrývá za mlékem? a další


  Stáhnout
    Staženo: 4954x

 • 8. číslo | duben 2018

  Téma čísla: Dovolená

  Rozhovory: zakladatelky blogu Czech Zero Waste & majitelky Blue Vegan Pig Shop

  Články: Vegan a cigarety, Uhlíková stopa a jak ji snížit, Vaječný průmysl, Rozprouděte lymfu jógou, Stravování ve školním věku a další


  Stáhnout
    Staženo: 3537x

Vegazín na Facebooku

Kontakt

Napište nám na e-mail vegazin.cz@gmail.com nebo využijte kontaktní formulář níže